zpět na úvodní stranu     

Co jsme vlastně zač?
kontakt:
optimálně pište
na e-mail ...


Verča
veronika.urbaskova
@seznam.cz

+420737772218

Lída
urbaskova.l
@seznam.cz

+420604106001

Markéta
marketaurbaskova
@ymail.com

+420605482815


najdete nás i na facebooku

Rodinná psí škola působící v Olomouci, kde trénují sestry Verča a Markéta a jejich máma Lída. Na semináře a závody však jezdíme takřka po celém světě :o)

Kde už jsme všude byly? Klikněte zde

Začátek naší psí kariéry je spojen s klubem Kirican, kde jsme následně více než 8 let působily jako trenérky, organizátorky akcí a funkcionáři. Po rozpadu Kiricanu jsme v srpnu 2012 založily naši vlastní psí školu, na jejichž stránkách se právě nacházíte.

Z psích sportů se věnujeme především agility a dogfrisbee. S agility jsme začaly v roce 2003. Ve frisbee se pohybujeme od jeho českých počátků. Na Vánoce 2005 jsme si nadělily první speciální disky pro psy a v červnu 2006 jsme nechyběly na prvním dogfrisbee semináři. Mimo těchto sportů se psy trénujeme dogdancingové triky a

samozřejmě základní poslušnost. Díky frisbee, zásluhou instruktorů z USA, jsme se v roce 2007 nadchly pro pozitivní výcvik, do jehož tajů od té doby pronikáme. Naše tréninkové metody  jsou proto založeny na odměnách a motivaci. Nepoužíváme žádné donucovací pomůcky, pomůcky působící bolest a podobně.


Naše metodika vychází z nejnovějších poznatků o chování psů a z všeobecných zákonitostí týkajících se učení zvířat.

Čím více jsme pronikaly do psích sportů, tím víc jsme si uvědomovaly nutnost co nejlépe pečovat o fyzickou stránku psa. Od roku 2008 se proto zabýváme také systematickou fyzickou přípravou na sport, včetně posilování na míčích a kondičního cvičení pro psy.

V roce 2006 jsme navíc otevřely internetový obchod Psí hrátky, kde se snažíme nabízet unikátní hračky, speciální dogfrisbee disky a další potřeby pro psy. Zkrátka samé pozitivní věci.

 

foto: Lucka Schönová, MakyChuckie

 

webdesign MakyChuckie © 2012